w3c

Dlaczego drapanie jest istotne dla kota

Dlaczego drapanie jest istotne dla kota

Drapanie jest normalne i konieczne dla zachowania zdrowia kota. Służy do pewnego określonego celu. Drapanie jest potrzebne by koty, były szczęśliwe i zdrowe.

Obserwujemy, jak nasze koty wyciągają pazury i swobodnie rozciągają się i drapią. W pewnym sensie jest to jak kocia joga. To po prostu sprawia kotu przyjemność. Te same mięśnie, których używa do drapania-rozciągania, to te, których potrzebuje do wspinania się i biegania. Twój kot wie, że jego ciało powinno być wyćwiczone do wszystkiego. Drapanie zapobiega skurczom, sztywnieniu i bolesności mięśni. Drapanie to dla kota dobry sposób na rozluźnienie mięśni także po śnie. Koty poprawiają w ten sposób krążenie krwi w łapach.

 

Drapanie jest symbolem w świecie kotów.

Kiedy mówimy, że ktoś "mówi rękami", mamy na myśli to, że gestykuluje, aby wyrazić swoje myśli,  koty używają swoich pazurów do komunikacji. Mogą zostawić wizytówkę dla innych kotów, szczególnie na powierzchni pionowej. Pozostawiają ślady zadrapań wzdłuż granic swego terytorium. Koty mogą drapać narożniki, kanapy, meble, tapety i inne dobrze widoczne strefy w swoim zasięgu.

 

Koty zostawiają (niewidoczne) wiadomości, podczas drapania.

Feromony uwalniane podczas drapania niosą wiadomości. są one odbierane przez inny organ niż nos. Koty mogą wytwarzać feromony między opuszkami, które uwalniają się, gdy drapią. Ta substancja chemiczna pozostawia niewidoczne wiadomości dla innych kotów. Ludzie nie są w stanie odbierać tych wiadomości. W rzeczywistości, nawet psy nie mogą. Feromony wydają się być specyficzne gatunkowo. Są to więc notatki, które tylko koty potrafią czytać i są one również przydatne dla Twojego kota, który dzięki nim przypomina sobie o swoich "bezpiecznych strefach".

Wiele osób lubi jogę i rozciąganie. Wszyscy zostawiamy notatki samoprzylepne dla członków rodziny i przyjaciół, a nawet dla siebie samych, jako przypomnienie o ważnych sprawach. Odkodowanie kocich wiadomości wymaga tylko odrobiny analizy, a kiedy je odkryjesz, to wówczas zobaczysz zupełnie nowy świat - oczami kota!

Drapaczek

Post utworzony paź 24, 2023

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: