w3c

Jak wybrać odpowiedni plecak dla kota?

Jak wybrać odpowiedni plecak dla kota?

Plecak sprawdzi się znakomicie gdy chcemy aby nasz mruczący towarzysz był z nami podczas pikniku, krótkiej wędrówki, weekendowej wycieczki, a nawet podczas rutynowych wizyt, takich jak wycieczki do weterynarza. Zapewniają wygodę zarówno Tobie, jak i Twojemu kotu, ale mają też funkcje poznawczą, których koty potrzebują, aby odpocząć poza strefą komfortu i nabrać nowych doświadczeń. Wybierając odpowiedni plecak dla Twojego kota sprawisz że pokocha wspólne podróże.

Plecaki dla kotów są zdecydowanie lepszą alternatywą niż niewygodne plastikowe klatki i zyskują na popularności pojawiając się coraz częściej w mediach społecznościowych. I nic dziwnego - są wygodne, przyjazne dla zwierzaka i łatwe w obsłudze i utrzymaniu czystości. Jeśli planujesz zakup plecaka, powinieneś wiedzieć o kilku rzeczach i być na nie przygotowany.

Zakup dobrego plecaka dla kota

Zakup plecaka dla kota różni się od wyboru plecaka szkolnego. Jest o wiele więcej rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas poszukiwania idealnego plecaka dla kota.

Przezroczystość i ukrywanie

Upewnij się, że nie kupujesz całkowicie przezroczystego plecaka dla swojego kota. Kot powinien mieć możliwość ukrycia się w plecaku, jeśli ma na to ochotę. Zalecamy plecaki z okienkami z siatki, aby umożliwić kotu bycie widocznym, jeśli tego chce.

Wentylacja i rozmiar

Upewnienie się, że w plecaku znajduje się wiele otworów umożliwiających cyrkulację świeżego powietrza oraz swobodne wejście i wyjście. Dodatkowo, koci opiekunowie powinni również upewnić się, że plecak jest wystarczająco duży, aby kot mógł się w nim wygodnie zmieścić i swobodnie poruszać. Upewnij się, że plecak dla kota jest wystarczająco obszerny w środku tak aby kot mógł się w nim obrócić i wstać.

Materiał i wytrzymałość

Dobry plecak dla kota powinien być wytrzymały i uszyty z jakościowych materiałów. Materiały powinny być lekkie i przepuszczać powietrze. Zastosowanie roletek opuszczanych na okienka jest dobrym pomysłem gdy za oknem deszcz i wiatr tak aby uchronić pupila przed niepogodą.

Zapoznanie kota z plecakiem

Podobnie jak w przypadku każdej nowej rzeczy i czynności, którą prezentujesz swojemu kotu również przyzwyczajenie go do plecaka zajmie trochę czasu. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc mu w procesie oswajania z plecakiem. Wskazówki te można również wykorzystać do zapoznania kota z transporterem.

Nie zmuszaj kota do przebywania w plecaku

Nigdy nie narzucaj kotu niczego nowego, zwłaszcza plecaka lub transportera. Zamiast tego zostaw plecak na zewnątrz i pozwól kotu podejść do niego i obwąchać gdy ma na to ochotę. Dobrą rzeczą jest kilkukrotne założenie plecaka, aby kot poczuł twój zapach podczas oswajania.

Niech to będzie dla kota zabawa

Ukryj kilka smakołyków wewnątrz plecaka lub w kieszeniach, przegródkach wewnątrz lub na zewnątrz. Jeśli kotu nie przeszkadza przebywanie w plecaku ze smakołykami, spróbuj zamknąć plecak na kilka minut. Jeśli kot chce się wydostać otwórz plecak.

Zacznij od krótkich wycieczek

Gdy kot poczuje się komfortowo w plecaku, załóż go i przejdź się po domu lub podwórku, aby przyzwyczaić go do zmiany, odczucia ruchu. Po krótkim spacerze nagródź kota jego ulubionym smakołykiem! Po kilku udanych krótkich wycieczkach kot powinien być gotowy na przejażdżkę samochodem lub rowerem w nowym plecaku.

Bezpieczeństwo zwierzaka

Plecaki dla kotów mogą być pomocne dla kota w radzeniu sobie z niepokojem lub stresem podczas podróży do miejsc takich jak weterynarz, gdzie występuje wiele nieznanych zapachów i dźwięków. Dobrze jest gdy plecak wyposażony jest w krótką smyczkę lub stalowe kółka do zaczepienia własnej smyczy, w ten sposób kot nam nie ucieknie podczas podróży. Niektóre modele posiadają również pasy które umożliwiają odpowiednie przymocowanie ich do siedzenia w samochodzie.

Nie dezorientuj swojego kota

Jeśli masz dziecko, które uczęszcza do szkoły lub na studia, upewnij się, że jego plecak jest umieszczony w miejscu niedostępnym dla kota. Uniemożliwi to kotu pomylenie plecaka dziecka ze swoim plecakiem i ochroni go przed ostrymi lub toksycznymi przedmiotami, takimi jak nożyczki lub ołówki, które można znaleźć w plecaku szkolnym.

Weź pod uwagę także swoje potrzeby

Wygoda kota jest ważna przy wyborze odpowiedniego plecaka, ale twoja również. Szukając odpowiedniego plecaka, zwróć uwagę na wyściełane pianką, regulowane szelki na ramionach dla własnego komfortu. Pasek biodrowy i pasek na klatkę piersiową jest również korzystny, jeśli zamierzasz wybrać się w dłuższe podróże na piechotę. Możliwość chwycenia plecaka za rączkę od góry jest również plusem. Zwrócić warto uwagę na wyposażenie w kieszonki które umożliwiają przechowywanie smakołyków, butelki z wodą czy też innych niezbędnych przedmiotów. Plecak powinien być również łatwy do utrzymania w czystości. Podkładka wyściełająca dno plecaka powinna być regularnie prana i posiadać dwie strony lato-zima.  Niektóre modele można złożyć na płasko, żeby nie zajmowały dużo miejsca, gdy nie są używane.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą plecaków i transporterów dla kotów. Z pewnością każdy koci właściciel znajdzie u nas odpowiedni model plecaka dla siebie i swojego mruczka!Drapaczek

Post utworzony paź 25, 2023

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: