w3c

Bezpieczeństwo kotów w Halloween: Wskazówki, które możesz zastosować

Bezpieczeństwo kotów w Halloween: Wskazówki, które możesz zastosować

Top-10-Cat-Halloween-Costumes-to-Hiss-At

Halloween jest wspaniałym świętem, ale jeśli chodzi o zwierzęta domowe, może również stać się przyczyną niepokoju lub problemów zdrowotnych. Więc unikaj stresu i trzymaj swoje zwierzęta w bezpiecznym miejscu dzięki tym wskazówkom.

 

Unikaj ludzkich przysmaków - mogą zaszkodzić Twojemu futrzanemu przyjacielowi! 

 

Niektóre smakołyki na Halloween mogą grozić udławieniem się zwierzęcia. Na przykład słodycze na patyku mogą spowodować połknięcie, które wymaga chirurgicznego usunięcia. Należy również pamiętać, że następujące pokarmy są toksyczne:

 

Ksylitol - substancja słodząca zawarta w słodyczach i wypiekach - może spowodować poważne niebezpieczeństwo. Chociaż ostatnie badania sugerują, że ksylitol może nie mieć tak niszczycielski wpływ na koty, jak na psy, najlepiej jest zachować bezpieczeństwo i trzymać kota z daleka od tej substancji.

 

Kofeina - występująca w słodyczach, napojach kawowych, napojach energetycznych, torebkach z herbatą i czekoladzie - może powodować poważne problemy u psów i kotów. W zależności od spożywanej ilości, oznaki zatrucia kofeiną mogą obejmować niepokój, wymioty, podwyższoną temperaturę ciała i podwyższone tętno. W ciężkich przypadkach, możliwe są również napady drgawek, zapaść, a nawet śmierć.

 

Czekolada jest również szkodliwa. Jej toksyczność może prowadzić do nieregularnego rytmu serca, drgawek i śmierci.

 

Alkohol jest toksyczny, koty i psy, mogą czasem znaleźć go rozlanego na podłodze lub w słodyczach. Ważne jest jednak, aby zrozumieć, że niewielka ilość alkoholu może zabić zwierzaka. Na przykład, potrzeba tylko dwóch łyżeczek whisky, aby spowodować śpiączkę u 2-kilogramowego kota. Więc, jeśli serwujesz alkohol, zostaw zwierzęta domowe poza imprezą Halloweenową.

 

Rodzynki i winogrona mogą również wywołać chorobę u kotów i psów. Jedzenie nawet niewielkiej porcji winogron, rodzynek lub porzeczek może spowodować wymioty i ostrą niewydolność nerek. W związku z tym należy unikać wszelkiego rodzaju produktów zawierających winogrona i rodzynki, w tym muffinów, mieszanek szlakowych, cukierków i soku winogronowego.

 

Trzymaj zwierzęta w domu, aby zmniejszyć stres i zapobiec wypadkom.

 

Obcy ubrani w przerażające kostiumy mogą być przerażającym widokiem dla zwierzęcia. Maski Halloween, akcesoria i dźwięki mogą wywołać nietypową reakcję, która polega na ucieczce lub agresji. Dlatego też najlepiej jest zamknąć swoje zwierzę w izolowanym pomieszczeniu i nie denerwować go.

 

Jeśli planujesz rozkoszować się świętowaniem na zewnątrz z futrzastymi przyjaciółmi, zabierz je na smyczy. Prosimy o wzięcie pod uwagę aktualizacji identyfikatora i informacji o mikroczipie zwierzęcia, ponieważ święta są dniami, w których odnotowuje się wzrost liczby uciekających zwierząt domowych.

 

Wypróbuj kostiumy na Halloween z wyprzedzeniem.


 

Jeśli Twoje zwierzę lubi nosić kostiumy, zastanów się nad byciem znanym duetem jak Tom i Jerry, Shaggy i Scooby-Doo, Pumbaa i Timon lub Batman i Robin. Niektóre zwierzęta uwielbiają nosić stroje, a niektóre nie, więc nie zmuszaj ich do tego. Zastanów się nad minimalistycznym kostiumem jak świąteczna chusteczka, dzięki czemu Twoje zwierzę poczuje się znacznie lepiej. Jeśli wybierzesz bardziej wyszukany kostium, zdobądź go wcześnie i przymierz kilka razy, za każdym razem na krótki okres czasu. Możesz sprawić, że noszenie kostiumu stanie się pozytywnym doświadczeniem, dając przysmaki i pochwały.

 

Ponadto, należy poświęcić czas na sprawdzenie kostiumu przed zakupem, aby upewnić się, że nie zawiera on żadnych drobnych elementów, które zwierzę może łatwo wyrwać i połknąć. 

 

Nie trzeba dodawać, że kostiumy dla zwierząt domowych nie powinny ograniczać wzroku, ruchu, słuchu lub możliwości oddychania. Zwierzę nie powinno być pozostawione samo w kostiumie i zawsze powinno być nadzorowane przez odpowiedzialną osobę dorosłą.

 

Podsumowując życzymy udanej imprezy Halloweenowej dla Ciebie i Twojego pupila!

aa06475e6e22a192a2a85e56e9a53825.jpgDrapaczek

Post utworzony paź 25, 2023

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: