w3c

Podróż z kotem

Podróż z kotem

Planujesz wycieczkę w tym sezonie? Być może ucieszysz się wiedząc, że podróżowanie z kotem to nie tylko obowiązek, ale również wspaniałe doświadczenie.

Nie będziesz musiał szukać opiekunki dla kotów, a Twój kotek nie będzie za Tobą tęsknił, ponieważ będzie tam z Tobą. Jednak, jak w przypadku każdej przygody, ważne jest, aby być przygotowanym!

Oto dziesięć wskazówek, które pomogą Tobie i Twojemu kotu odbyć najlepszą, najbezpieczniejszą i najfajniejszą wspólną podróż!

kot-w-transporcie-publicznym-768x576.jpg

1. Zapoznaj swojego kota z samochodem

Zacznij od zabrania kociaka do samochodu przed wyjazdem. Usiądź razem z nim na tylnym siedzeniu i podaj kotu kilka przysmaków, a następnie pogłaskaj zwierzaka.

Daj kotu szansę powąchania i poznania całego samochodu. Wyciągnij torbę transportową i umieść ją tam gdzie kotu będzie najwygodniej.

Puść kojącą muzykę. Przed długą podróżą wybierz kilka krótkich przejażdżek po okolicy, aby kotek mógł przyzwyczaić się do ruchu auta. Zobacz, jak zareagują na przebywanie w samochodzie.

2. Porozmawiaj z lekarzem weterynarii na temat złego znoszenia przez kota podróży.

Jeśli kot nie reaguje dobrze na jazdę próbną, porozmawiaj z lekarzem weterynarii o możliwościach leczenia ewentualnego niepokoju lub choroby lokomocyjnej.

Jeśli planujesz przejażdżkę przez kraj, odległość może być zbyt duża dla Twojego kota. Jednak w zależności od długości przejażdżki samochodem, najlepszym pomysłem może być zastosowanie starannie przepisanego ziołowego suplementu, który pozwoli na uspokojenie kota.

Twój lekarz weterynarii ma wiele opcji, które mogą pomóc uspokoić Twojego kociaka w podróży.

3. Daj kociakowi jedzenie i wodę przed podróżą.

Zaproponuj kotu jedzenie i wodę, zanim wyjdziesz na drogę. Daj kociakowi czas na skorzystanie z kuwety po zjedzeniu.

Jeśli kot ma chorobę lokomocyjną, podawaj mu lekką przekąskę.

UWAGA: Jeśli Twój kot może zachorować w samochodzie, lepiej nie podawać jedzenie na około osiem godzin przed wyruszeniem w drogę. Możesz rozważyć inne opcje i porozmawiać z lekarzem weterynarii.

4. Trzymaj kota w transporterze.

To nie jest bezpieczne, aby Twoje koty mogły swobodnie poruszać się po samochodzie. Mogą one dostać się pod Twoje stopy i utrudnić prowadzenie pojazdu, a w razie wypadku kot może doznać poważnych obrażeń, jeśli nie znajdzie się w transporterze.

Transporter zapewni kotu bezpieczną, cichą przestrzeń i pomoże złagodzić przynajmniej część lęku, który kot może odczuwać.

Cały czas słyszymy historie o zaginięciu kota na wycieczkach i postojach wypoczynkowych. Transporter dla kota jest naprawdę ważny z wielu powodów.

5. Przygotuj się na sprzątanie

Dobrym pomysłem może być zabezpieczenie wnętrza transportera jednorazową chłonną matą lub starymi ręcznikami, które można wyrzucić lub umyć.

Dzięki temu w przypadku zbyt póżnego wypusczenia do toalety bałagan będzie znacznie łatwiejszy do opanowania, gdy jesteś w drodze.

Upewnij się, że spakujesz ze sobą kilka worków na śmieci do zabrudzonych ręczników. Możesz spakować ręczniki papierowe i roztwory czyszczące.

6. Planuj postoje

Dodaj postoje wzdłuż trasy, tak abyś mógł dać kotu jedzenie, wodę i szansę na skorzystanie z kuwety co dwie do trzech godzin.

Jeśli masz smycz dla kota, Twój kot może nawet wyjść na zewnątrz i wyprostować nogi. Jeśli nigdy nie używałeś uprzęży dla kotów lub smyczy, upewnij się, że przetestujesz ją w domu, aby upewnić się, że kot nie zdoła uciec.

 

7. Zaktualizuj identyfikator kota, chip, obroże z danymi do kontaktu.

Twój kot powinien mieć na sobie obroże z identyfikatorem, na której znajdują się Twoje aktualne informacje. Kocięta powinny być również wyposażone w mikrochipy, szczególnie w czasie podróży, na wszelki wypadek.

Jeśli kot jest już wyposażony w mikrochip, upewnij się, że informacje związane z nim są aktualne.

Twój kot może nie nosić w domu obroży i identyfikatora. Jednak podczas podróży ważne jest, aby kotek mógł szybko się z Tobą spotkać, jeśli się przestraszy i ucieknie.

8. Zabierz ulubione zabawki

Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą nowych i ekscytujących zabawek, którymi kot może się bawić podczas podróży. Pomoże im to w tym, że będą zajęte i szczęśliwe.

9. Spraw, aby poczuł się trochę jak w domu.

Nasze zwierzęta często odczuwają te same emocje, co my. Twój kot może tęsknić za domem podczas podróży, tak jak Ty.

Rozważ zabranie dla kota starej koszulki, która pachnie jak Ty, starego legowiska lub ulubionego kocyka do transportera, aby mogły podróżować z zapachem bezpiecznego domu.

Zapach tych przedmiotów sprawi, że w samochodzie poczują się bardziej znajomo, zmniejszy się niepokój kota.

10. Bezpieczna jazda

Głośna muzyka i szarpana jazda sprawią, że podróż stanie się bardziej stresująca dla Twojego kota. Jedz powoli i płynnie.

Ciszej słuchaj muzyki, a jeśli możesz, puść coś łagodnego i relaksującego. Od czasu do czasu wypowiadaj słowa zachęty dla swojego kota, aby wiedział, że o nim myślisz.

Podróż z kotem

Drapaczek

Post utworzony gru 1, 2023

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: