w3c

8 wskazówek na bezstresowego Sylwestra z kotem

8 wskazówek na bezstresowego Sylwestra z kotem

8 wskazówek na bezstresowego Sylwestra z kotem.

Kot i Sylwester - co zrobić, by ostatni dzień roku był relaksujący dla Ciebie i Twojego kota?

Powitanie Nowego Roku z mega imprezą, fajerwerkami i strzelającymi korkami? Dla wielu kocich przyjaciół to czysty horror! W królestwie zwierząt koci słuch jest jednym z najlepszych; jest tak dobrze rozwinięty, że koty słyszą nawet najcichsze piski myszy. Nawet gdy koty śnią, słyszą! Ma to kluczowe znaczenie dla przetrwania - ponieważ na wolności byłyby łatwym łupem dla swoich wrogów podczas snu. Twój kotek nie wie, że hałas w Sylwestra to nieszkodliwa impreza. Również fajerwerki, goście i zmiany w ich zwykłym otoczeniu przeszkadzają niejednemu futrzakowi.

Co możesz zrobić, aby pomóc swojemu kotu przetrwać Sylwestra bezstresowo?

1. Poćwicz wcześniej z kotem

Oczy można zamknąć, ale niestety nie uszy: Z pewnością zauważyłeś, że wyraz pyszczka twojego kota nie ukazuje zadowolenia, gdy nagle robi się głośno. W Sylwestra kocie uszy również muszą zmierzyć się z dźwiękami, które są dla nich zupełnie obce. Poćwicz z kotem wcześniej i od czasu do czasu puszczaj mu sylwestrowe odgłosy (muzyka, odgłosy fajerwerków na YouTube, rozmowy w telewizorze). W ten sposób ćwiczysz jego słuch, a on może powoli się do tego przyzwyczajać. Ponieważ koty mają znacznie wrażliwszy słuch niż ludzie, nie należy zbytnio podkręcać głośności!

2. Nie zostawiaj kota samego w Sylwestra

Kot w Sylwestra sam w domu? Zdecydowanie nie. Nie musisz rezygnować z obchodów Nowego Roku z powodu swojego kota, ale nie zostawiaj go samego w Sylwestra! Również zwykłe zamknięcie w pokoju na klucz nie jest dobrym pomysłem! Ona nie chce być pozostawiony sam wieczorem, kiedy wszędzie jest huk, huk i trzask, dodatkowo ciemno i samotnie. On cię teraz potrzebuje! Jest przestraszony i szuka bliskości. Zaproś kilku przyjaciół, których zna twój kot i spędźcie przytulny wieczór razem - w domu który zna.

3. Nie wypuszczaj kota na zewnątrz w Sylwestra

Nawet jeśli Twój kot na początku nie rozumie i patrzy na Ciebie błagalnie. W Sylwestra nie ma opcji wyjścia, nie należy wypuszczać kota na zewnątrz. Nawet dla kotów, które są przyzwyczajone do przebywania na zewnątrz, może to być niebezpieczne; łatwo mogą się przestraszyć i zranić uciekając przed hałasem. Lepiej zminimalizować ryzyko i nie wypuszczać kota tego dnia. Upewnij się, że wszystkie kocie przejścia, drzwi i okna są odpowiednio zamknięte na czas, a Twój mruczek nie wymknie się gdzieś niezauważony!

Kiedy kot uciekł w Sylwestra

I wtedy to się stało!

W ułamku sekundy - gdy ktoś otworzył drzwi domu lub werandy - Twój kotek uciekł. Oczywiście jesteś zaniepokojony, ponieważ w Sylwestra może być dla niego niebezpiecznie, i decydujesz się pójść i poszukać swojego kota. Niestety, bieganie chaotycznie po okolicy jest całkiem bezcelowe. Oto wskazówki, których należy przestrzegać, jeśli kot uciekł w Sylwestra, a poszukiwania mają zakończyć się sukcesem

Gdy kot jest ranny

Co zrobić, jeśli znalazłeś kota i jest on ranny? Złap go ostrożnie i zabierz do weterynarza (są kliniki otwarte równie w Sylwestra), ale bądź ostrożny: ranny kot jest przestraszony i prawdopodobnie próbuje walczyć! Dla laika, nawet dla osób z dużym doświadczeniem z kotami, trudno jest szybko zdiagnozować w ciągu kilku sekund, co należy zrobić w takich sytuacjach. Dlatego należy postępować krok po kroku:

1. staraj się zachować spokój - koty wyczuwają, gdy wpadasz w panikę.

2. zadzwoń do lekarza weterynarii, opisz sytuację i poproś o poradę.

3. udziel pierwszej pomocy, jeśli to konieczne - najlepiej zrobić to tylko wtedy, gdy wiesz, jak ona działa w przypadku kota.

WSKAZÓWKA: Istnieją specjalne zestawy pierwszej pomocy dla kotów do użytku domowego oraz kursy pierwszej pomocy dla kotów!

4. Unikaj nowych środowisk i transportowania kota

Może zabierzesz kota ze sobą na imprezę sylwestrową poza domem? Ewentualnie związaną z przyjazdem i wyjazdem, bo impreza odbywa się gdzie indziej? Nie jest to dobry pomysł! Transport i nowe otoczenie są dla kotów stresujące, należy tego unikać. Nasze koty to istoty bardzo uporządkowane, uwielbiają swoje rytuały.

wszystko jak zawsze - wtedy czują się bezpiecznie. Koty są wyposażone w czułe, wysoko rozwinięte zmysły i jeśli wszystko wokół nich jest zbyt dziwne, nietypowe wolą szukać ratunku w ucieczce...

5. Stwórz kotu ciche schronienie

W Sylwestra stwórz kotu spokojne schronienie, w którym będzie bezpieczny i uniknie zgiełku.  W części mieszkalnej koty i tak lubią wycofywać się do miejsc, w których mają spokój: Pod łóżkiem, w szafach, na drapakach - ale także pudełka, kosze, a nawet miski są chętnie zajmowane!

Widok z drapaka

Na sporej wysokości, prawie takiej jak duży krzew lub drzewo w naturze, taki też powinien być koci drapak przy tym stabilny i wytrzymały. Najlepiej z platformą widokową! Z tej zawrotnej wysokości Kitek może obserwować wszystko bez pośpiechu. Najlepiej wybrać drapak dla kota wykonany z pluszu i sizalu; nie tylko przekonują wysokiej jakością wykonania i materiałami naturalnymi jak sizal, ale także dobrze służą Twojemu kotu! Takie właśnie drapaczki znajdą państwo na naszej stronie sklepowej drapaczek.pl

Bezpieczne schronienie dla kota

Niezależnie od tego, czy żyją w domu, czy na wolności, koty są czujne i zawsze mają oko na swoje otoczenie. Jeśli sytuacja stanie się niebezpieczna, mogą szybko wycofać się w bezpieczne miejsce.

W naturze może to być wysokie drzewo lub bezpieczne schronienie, do którego ewentualny koci wróg nie ma dostępu. Bezpieczna jaskinia dla kota jest również idealna na Sylwestra. Takie kocie jaskinie znajdą Państwo na naszej stronie.

Życzymy bezpiecznego Sylwestra jak również dużo pomyślności dla państwa jak i kocich przyjaciół w nowym roku?

Drapaczek.pl

Post utworzony gru 2, 2023

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: