Dla Nowych klientów kod rabatowy na -5% ceny na  1x Nowy Drapak   #NowyDrap    KUP TERAZ

w3c

Na co zwrócić uwagę wybierając plecak dla psa

Na co zwrócić uwagę wybierając plecak dla psa

Plecaki dla psów: na co zwrócić uwagę wybierając plecak dla psa

Plecak dla psa, może pomóc szczeniakowi odkrywać świat, jednocześnie chroniąc go przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi. Powinien on być wykonany z wysokiej jakości materiałów i wystarczająco mocny, aby utrzymać ciężar psa.

Chcesz zabrać swojego małego psa na miejską lub terenową wycieczkę? Plecak dla psa może być idealnym akcesorium. Jest odpowiedni do noszenia małego, niepełnosprawnego, rannego lub starszego psa w ekstremalnych warunkach. Plecaki są przeznaczone do noszenia psów o niewielkiej wadze.

Zastosowania plecaków dla psów

Są sytuacje, w których plecaki dla psów są niezbędne. Należą do nich: upalne dni kiedy to chodnik bardzo się nagrzewa. Łapy szczeniaka mogą się poparzyć w ciągu 35 sekund. Jeśli nie możesz dotknąć asfaltu przez siedem sekund, przetransportuj psa w plecaku.
Jeśli zimą występują duże mrozy, zabierz ze sobą plecak aby zapobiec odmrożeniem twojego pupila. Jeśli Twój starzejący się lub kontuzjowany mały pies nie może chodzić na długie spacery, plecak pozwoli mu odbywać wycieczki razem z Tobą. Jest on również pomocny podczas pokonywania schodów lub stromych wzniesień.
Większość małych ras psów może przejść do 15 kilometrów. Planujesz wielodniową wycieczkę pieszą? Plecak pomoże psu pokonać tereny mniej dostępne, z kłodami, pniakami i skałami.

Jakie cechy powinien mieć plecak dla psa?


Plecak powinien sprawdzać się podczas wszystkich aktywności.  Zanim kupisz swojemu psu plecak, sprawdź jego rozmiar i to z czego jest wykonany.

Oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę:

Plecak powinien być na tyle duży, aby pies mógł się w nim wygodnie obrócić.
Wybierz taki, który mieści się w zakresie rozmiarów lub wagi Twojego psa. Większość plecaków dla psów ma zalecenia dotyczące rozmiaru lub wagi. Istnieją plecaki dla psów stworzone specjalnie dla małych i dużych psów.

Szukaj lekkich materiałów przez co plecak sam w sobie jest małej wagi, wówczas jest lżejszy do noszenia gdy jest w nim pies.
Warto zwrócić uwagę na wytrzymałe zamki błyskawiczne i siateczkowe okienka.
Amortyzacja jest kluczowa, ponieważ może również absorbować wstrząsy i zapobiegać otarciom skóry psa.
Warto też zaopatrzyć się w dodatkowe kieszenie na worki na odchody, miski z wodą i butelki. Funkcje te nie powinny jednak utrudniać szczeniakowi poruszania się.
Instrukcja użycia plecaka dla psa nie jest tak prosta nie wystarczy umieścić psa w plecaku i założyć go na ramiona.

Należy przestrzegać kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa:
Plecaki są bezpieczne, jeśli przestrzega się limitu wagi zalecanego przez producenta. Nie wkładaj 30-kilogramowego psa do plecaka przeznaczonego dla 20-kilogramowych psów. Upewnij się, że smycz jest wystarczająco długa, aby pies mógł dotknąć ziemi, jeśli uda mu się wyskoczyć.
Psy powinny przebywać w plecaku tylko przez 30 minut. Pozwól im rozprostować nogi na ziemi. Połącz to ze zdrowym rozsądkiem. Chociaż plecak może pomieścić np. 25-kilogramowego psa, możesz nie być w stanie nosić go przez 15 kilometrów.
Psy z chorobami skóry mogą mieć trudności z poruszaniem się w miękkich plecakach, jeśli materiał obciera ich ciało.
Masz psa z chorobą lub problemem behawioralnym, takim jak lęk przed zamknięciem? Porozmawiaj z weterynarzem czy Twój pupil nadaje się do podróżowania w plecaku.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą plecaków dla zwierząt. Spraw sobie i Twojemu psu wiele radości podczas wspólnych wędrówek.

Na co zwrócić uwagę wybierając plecak dla psa

Drapaczek

Post utworzony mar 25, 2024

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: