Dla Nowych klientów kod rabatowy na -5% ceny na  1x Nowy Drapak   #NowyDrap    KUP TERAZ

w3c

Praktyczny przewodnik przy zakupie odpowiedniego drapaka

Praktyczny przewodnik przy zakupie odpowiedniego drapaka

Drapaki które nazywamy również drzewami dla kotów, są domowymi meblami przeznaczonymi tylko i wyłącznie na użytek Twojego mruczka. Na nich Twój koci przyjaciel może ostrzyć pazury, rozrabiać, ćwiczyć i odpoczywać.

Meble dla kotów mogą mieć różne wysokości. Małe do 100 cm, średnie do 120 cm i duże do 140 cm, które posiadają wiele pięter do zabaw, kocich harców i wypoczynku.

Generalnie rzecz biorąc, koty preferują drapaki, które wyposażone są w platformy obserwacyjne, dzięki którym śledzą otoczenie z pewnej wysokości, budzi to w nich naturalne instynkty łowieckie.

Kocie meble zazwyczaj wykonane są z wytrzymałego materiału drewnopochodnego, który pokrywa mięciutki plusz. Najczęściej w miejscach narażonych na intensywne drapanie stosuje się naturalny sizal, ponieważ jego struktura jest bardzo odporna, co czyni ją idealną do ostrzenia pazurów.

Drapaki dla kotów rozwiązują problem zniszczonych mebli, sprzętu domowego, tapet i dywanów.  Każdy właściciel wie, że te urocze zwierzątka mogą w mgnieniu oka doprowadzić nasze cenne meble do opłakanego stanu a tkaniny rozerwać w strzępy.

Nie wszyscy z nas mają takie warunki mieszkaniowe, które zapewnią naszym milusińskim przestrzeń do zabawy na świeżym powietrzu w naturalnym środowisku. Wiele osób mieszka w mieście (bloku) co wyklucza możliwość swobodnej, bezpiecznej wędrówki naszego małego przyjaciela po okolicy. Kot domowy spędzając życie w domu, musi mieć wystarczająco dużo stymulacji fizycznej i psychicznej, aby utrzymać organizm w dobrej kondycji.

Właśnie dlatego meble dla kotów stają się coraz bardziej popularne wśród właścicieli zwierząt na całym świecie. Niektórym kotom wystarczy pusty karton, podczas gdy inne wymagają wielopoziomowych drapaków, które zaspokajają wszystkie ich potrzeby.

Aby ugasić naturalne instynkty łowieckie, zdecydowanie zaleca się częste zabawy z Twoim pupilem od wzorujące sceny z dzikiego otoczenia. Jeśli jednak koty są pozostawione w domu same na przykład w godzinach pracy, to drapak może dać ci spokój ducha i poczucie, że kot będąc sam w domu ma do dyspozycji wszystko, czego potrzebuje i się nie zanudza.

Jak dobrać odpowiedni mebel dla kota?

Niezależnie od wielkości budżetu i dostępnej powierzchni - możesz być pewien, że mamy w naszej ofercie doskonały produkt dla Ciebie i dla Twojego kota.

Przy zakupie drapaka ważne jest, aby zastanowić się, jaki produkt będzie pasował do potrzeb Twojego kociego przyjaciela. Koty mają różne osobowości, więc znalezienie idealnego kociego drzewa, które będzie pasowało do wystroju Twojego domu, a także zaspokoi potrzeby kota może zająć trochę czasu.

Inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę to wiek kota, jego gabaryty i to czym lubi bawić się w domu. Tylko Ty znasz swoje zwierzę, więc ważne jest, aby dopasować drapak do kocich przyzwyczajeń i określić, jakie potrzeby powinien spełniać idealny drapak.

Na przykład, jeśli Twój kot jest w zaawansowanym wieku, lepiej byłoby nie wybierać drapaka sięgającego po sam sufit. Zamiast tego, zalecany byłby model niższy, z przestronnymi platformami i legowiskiem, z którego mógłby prowadzić obserwacje, bez konieczności wspinania się na wysokie półki.

Opcjonalnie, jeśli Twój koci przyjaciel jest bardzo aktywny, zastanów się nad większym centrum aktywności z wieżą i licznymi zabawkami oraz platformami na różnych wysokościach, co umożliwi mu wspinaczkę oraz skoki! Jeśli mruczek zmęczy się dzikimi harcami jest wiele modeli wyposażonych w hamak, domek lub kosz, aby mógł w nich drzemać i się relaksować.

Jakich elementów szukać w dobrym drapaku?

Można powiedzieć, że koty są wspaniałymi wspinaczami, dlatego ważne jest, aby meble były stabilne. A spełniają ten warunek wtedy, gdy mają szeroką, mocną podstawę. To bardzo ważny element, gdy rozważa się zakup konstrukcji od podłogi do sufitu.

Po drugie, warto upewnić się, że wszystkie elementy składowe drapaka, takie jak: platformy, hamaki, kosze, domki są wystarczająco przestronne, aby zapewnić komfortowy wypoczynek.

Drapaki zapakowane są w kartonie, więc jeśli planujesz przeprowadzkę do nowego domu, spróbuj upewnić się, że meble, które kupujesz, można łatwo zdemontować i złożyć na nowo.

Z jakich materiałów zbudowany jest drapak?

1) płyta wiórowa – wielowarstwowa. Jest to materiał konstrukcyjny dla przemysłu meblarskiego i budownictwa wytworzony ze specjalnie przygotowanych wiórów drzewnych, sprasowanych z dodatkiem żywic przy użyciu ciśnienia i wysokiej temperatury posiadają wysokie parametry wytrzymałościowe. Jest o wiele bardziej jednolita i gładka niż lite drewno.

Z zalet płyty najczęściej wymienia się wytrzymałość na ciężar, lepszą odporność na zginanie oraz ściskanie w stosunku do innych materiałów drewnopodobnych, lekkość, niską przepuszczalność cieplną oraz to, że do jej wytworzenia użyto odnawialnych materiałów. Wióry do produkcji wytwarzane są ze zdrowego drewna drobnowymiarowego.

2) Plusz – jest obecnie najbardziej popularnym na rynku materiałem używanym na pokrycie mebli dla kotów. Jest on szczególnie wytrzymały i stawia duży opór kocim pazurom. Może przetrwać wiele lat intensywnego użytkowania!

3) Lina sizalowa - Jeśli szukasz idealnego tworzywa, w który Twój koci przyjaciel może zanurzyć swoje pazury, nic nie jest w stanie pobić sizalu. Sizal jest naturalnym materiałem pozyskiwanym z meksykańskiej agawy, o szorstkiej teksturze, stosowanym w wielu produktach. Jednym z nich są meble dla kotów. Sizal jest w 100% naturalny i przetrwa próbę czasu, będzie służył przez wiele lat, polecamy sizal nad innymi tańszymi alternatywami. Nasze modele mają duże powierzchnie pokryte sizalem nie jak w przypadku gorszej jakości modeli.

Jak oswoić kota z nowym drapakiem?

Jeżeli Twój kot ma charakter odkrywcy, prawdopodobnie z niecierpliwością i zainteresowaniem będzie obserwował każdy moment podczas otwierania i montażu swojego mebla. Niektóre koty mogą być bardziej zdenerwowane i wymagają nieco więcej zachęty do zapoznania się z nowym prezentem. Ważne, aby być cierpliwym, nie zmuszać kota do natychmiastowego wejścia na drapak. W większości przypadków koty potrzebują więcej niż kilka godzin, aby oswoić się z nowym drapakiem. W kolejnym artykule na moim blogu opisuję jak krok po kroku przekonać kota do zalet kociego drzewa.

Mam nadzieje, że te porady poszerzyły Państwa wiedzę na temat drapaków ich zastosowania, funkcji oraz konstrukcji. Na naszej stronie znajdą Państwo z pewnością idealny drapak dla swojego mruczka. Zapraszamy do zakupów!

Drapaczek

Post utworzony paź 24, 2023

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: