w3c

Po co kotu drapak?

Po co kotu drapak?

1a.jpg

Chcąc zapewnić kotu miejsce do wspinaczki, zabawy i odpoczynku, rozważ zakup jednego lub więcej kocich mebli. Przedstawiamy niektóre z wielu zalet, jakie mogą zapewnić drapaki:

 

Możliwość drapania do woli

Wybierz meble dla kota z sizalowymi słupkami, aby dać kotu możliwość drapania się gdzie indziej niż * twoje * meble! Koty muszą drapać, aby usunąć martwe warstwy zewnętrzne z pazurów, a także instynktownie "oznaczyć" ich terytorium.

 

Instynkty

Większość kotów lubi obserwować świat z wysokości. Jest to w dużej mierze spowodowane ich instynktem ochrony siebie, a z wysokiej półki mogą dostrzec w porę potencjalne niebezpieczeństwa. To nawiązuje do sposobu w jaki zachowywali się ich przodkowie, prawdziwi myśliwi, gdy musieli wycofywać się na wyższe pozycje przed drapieżnikami. Podtrzymywanie tego instynktu poprzez dostarczenie pionowych słupów do wspinaczki i wysokich platform do obserwacji da kotu poczucie bezpieczeństwa i spokoju.

aaa.jpg

 

Terytorium

Zwłaszcza w domach, gdzie jest wielu kocich mieszkańców, platformy widokowe powiększają ich terytorium i pomagają ustawić hierarchię w stadzie poprzez zajmowanie miejsca na różnych poziomach.  Zapewnienie możliwości wspinania się i wylegiwania pomaga ograniczyć konflikty między kotami i daje poczucie bezpieczeństwa, osobnikom które są bardziej nieśmiałe.

 

Rozrywka

Kocie drzewa lub system półek naściennych zachęcają do aktywności fizycznej, wspinaczki i zabawy, dzięki czemu koty są zdrowe fizycznie i mentalnie.  Oprócz wspaniałej rozrywki dla kota, będziesz również z zaintrygowaniem śledził ich zachowania, obserwując wspinaczkę i kocie harce!

 

Element wystroju domu

Wykorzystaj meble dla kotów by Twoje mieszkanie nabrało niepowtarzalnego charakteru. Niech z pomocą przyjdzie Twoja kreatywność, aby dobrać taki drapak, który będzie elementem wystroju.  Wybierz spośród naszej szerokiej gamy kolorów i modeli.

 

Modułowość

Zacznij od małego drapaka i uzupełniaj go o kolejne moduły!  Zawsze możesz zamówić dodatkowe elementy, które poszerzą koci świat zabawy i wypoczynku.

 

 

Drapaczek

Post utworzony paź 24, 2023

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: