w3c

Usuwanie pazurów u kota

Usuwanie pazurów u kota

Koty rodzą się z pazurami, tak jak ludzie rodzą się z paznokciami. Usuwanie pazurów jest bezsensowną i bolesną procedurą, która może mieć trwałe i szkodliwe konsekwencje dla kota.

Koty są znane z drapania. Niektóre drapią meble. Niektóre wybierają dywany. Używają krzesła jako drapaka i rozszarpują zasłony, obrusy.

Nie robią tego ze złych intencji, ale głównie po to, aby oznakować swoje terytorium, ostrzyć pazury, rozciągnąć swoje mięśnie, usunąć martwe łuski z pazurów. Wszystko to jest naturalne i instynktowne. Ale ponieważ takie działania mogą być destrukcyjne, wielu właścicieli kotów ucieka się do zabiegu usunięcia pazurów, bolesnego, barbarzyńskiego rozwiązania.

Choć w Polsce podobne praktyki są zakazane, w niektórych miejscach na świecie wciąż krzywdzi się w ten sposób koty – między innymi na terenie USA. Pojawiło się jednak światełko w tunelu – od pewnego czasu rośnie liczba stanów, które decydują się na zmianę prawa i wciągają usuwanie pazurów u kota na listę przestępstw.

Usuwanie pazurów u kota to okrutna praktyka, która częściej dokonywana jest ze względu na wygodę opiekunów, niż na konieczność.

Warto zaznaczyć, że usunięcie pazurów u kota nie jest jednoznaczne z ich skróceniem – jak nierzadko błędnie myśli większość opiekunów. W rzeczywistości zabieg ma charakter amputacji, która prowadzi do dożywotniego okaleczenia zwierzęcia.

Operacja wymaga usunięcia pazurów, komórek u podstawy odpowiedzialnej za wzrost oraz części lub całości kości końcowej palca. Zazwyczaj, szpony na przednich łapach są usuwane, ale czasami również tylne. Jest to właściwie amputacja porównywalna z usuwaniem palców ludzkiej ręki w ostatniej kostce. Kot doświadcza ogromnego bólu w procesie rekonwalescencji i leczenia.

Kiedy końcowa kostka, w tym pazur, zostanie usunięta, nerwy czuciowe i ruchowe zostaną odcięte, uszkodzone i zniszczone. Nie naprawiają się i nie odrastają. Po zabiegu, kot ma brak czucia, mrowienie w łapach. Nadal próbuje: chodzić, drapać w kuwecie, skakać jak zwykle, niezależnie od ogromnego bólu.

Jak nie krzywdząc kota zapobiec drapaniu mebli przez kota?

1.) Podaruj kotu Drapak

Koty zawsze będą drapać, to leży w ich naturze. Kluczem jest zapewnienie kotu odpowiedniego drapaka, który będzie wolał od mebli.

Jakie są cechy dobrego drapaka?

Wysokość. Drapak musi być wystarczająco wysoki, aby kot mógł się rozciągnąć.

Stabilność. Drapak musi być stabilny. Jeśli się chwieje, nie będzie budził zaufania, a jeśli przewróci się na kota, już nigdy nie będzie chciał się do niego zbliżyć. Obserwuj, jak kot drapie - kot schyla się w dół, pazurami wczepia w powierzchnie i ciągnie z takim zapałem, że musi mieć stabilną powierzchnię, która odpowiada jego potrzebom.

Materiał. Najlepszym materiałem jest sznurek sizalowy lub twarda wykładzina. Ten materiał zapewnia doskonałą strukturę do drapania.

Kochasz swoje meble? Kochasz swojego kota? Uszczęśliwi ich oboje. Podaruj swojemu kotu drapak z naszego sklepu :) Elegancki, stabilny, pokryty tkaniną sizalową drapak.

Nasze drapaki mają wszystkie właściwe atrybuty które powinien mieć idealny drapak oraz atrakcyjnie prezentują się w mieszkaniu. Jest to ważne, ponieważ drapak musi znajdować się w widocznym miejscu w Twojej przestrzeni życiowej, aby była skuteczny.

Więc jak już znajdujesz odpowiedni drapak dla swojego kota jednym z najważniejszych zadań jest, aby skłonić go do korzystania z niego. Umieść go w widocznym miejscu swojego mieszkania. Dlaczego? Ponieważ jednym z powodów, dla których koty drapią, jest oznaczenie ich terytorium, więc drapak musi być w miejscu, w którym kot lubi przebywać.

Koty są z natury terytorialne i lubią wyznaczać swoje granice. Drapanie jest jednym ze sposobów, w jaki koty zaznaczają swoje terytorium. Nie tylko drapanie zapewnia wizualne oznakowanie terytorium (rozdrobniony materiał), ale także, koty mają gruczoły zapachowe na spodzie łap, które pozostawiają zapach wyczuwalny tylko dla innych kotów.

Chwal swojego zwierzaka, gdy używa drapaka dla kota. Zrób z niego przyjemne miejsce, umieszczając na nim lub wokół niego zabawki lub pocierając go kocimiętką.  Jeśli próbujesz zniechęcić kota do drapania konkretnego mebla, spróbuj umieścić przed nim drapak, stopniowo odsuwając go na bok, ponieważ kot zaczyna go regularnie używać.

2. trenuj kota.

Zachęcaj kota, aby drapał odpowiednie rzeczy. Za każdym razem, gdy kładziesz kota na stanowisku do drapania, albo kot idzie na nie sam, pogłaskaj i spędzić minutę bawiąc się z nim.

Jeśli kot zaczyna drapać tam, gdzie nie powinien, zawołaj po imieniu, stanowczo mówiąc "nie" i przenieś na drapak.

3. przycinanie pazurów kota

Chociaż na początku może wydawać się zniechęcającym zadaniem, regularne przycinanie pazurów kota jest ważnym elementem utrzymania higieny. Utrzymanie przyciętych pazurów kota zminimalizuje również rysy, które mogą się pojawić u ciebie i na twoich meblach. Pazury muszą być przycinane raz w tygodniu, aby zapobiec porysowaniu mebli. Przy przycinaniu warto skorzystać z pomocy dwóch osób - jednej do bezpiecznego przytrzymywania zwierzęcia, a drugiej do przycinania paznokci. Nigdy nie używaj zwykłych nożyczek. Używaj tylko nożyczek przeznaczonych specjalnie dla kotów i zaciskaj tylko same końcówki każdego pazura. W pazurach Twojego kota znajdują się naczynia (czasami widoczne jako różowy obszar w pobliżu podstawy każdego pazura).

P.S. Jeśli naprawdę kochasz swojego kota, będziesz chciał, aby prowadził długie, szczęśliwe życie, dając i otrzymując miłość i uczucie. Jeśli naprawdę kochasz i dbasz o niego, kup mu odpowiedni drapak i nie pozwól mu cierpieć przez zabieg usunięcia pazurów.  Zapomnij o zarysowanych meblach i innym sprzęcie - zapewnij kotu odpowiedni drapaka w celu zaspokojenia tego instynktownego zachowania to  wszystko, co jest wymagane.

 

 Drapaczek

Post utworzony paź 24, 2023

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: